کنفرانس الرت پایگاه اطلاع رسانی رویدادهای علمی ایران

همایش، کنگره و کنفرانس های ملی و بین المللی ایران

فردا آخرین مهلت انتخاب رشته دانشگاه آزاد اسلامی

به گزارش کنفرانس آلرت، مهلت انتخاب کدرشته‌ محل‌های دانشگاه آزاد اسلامی که از 19 مرداد آغاز شده بود، ساعت 24 فردا 26 مرداد به پایان می‌رسد. دواطلبان می‌توانند به نشانیwww.azmoon.org مراجعه کنند و با توجه به نمره کل کسب شده در هر زیر گروه متناسب با رشته انتخابی و کد شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد اسلامی، نسبت به انتخاب 20 رشته/محل اقدام کنند.

همچنین داوطلبان می‌توانند علاوه بر گروه آزمایشی اصلی، چنانچه در زمان ثبت‌نام گزینه علاقه‌مندی به گروه هنر و زبان‌های خارجه را انتخاب کرده‌اند و در آزمون آن نیز شرکت کرده‌اند، از فرصت انتخاب رشته دو یا سه گروه آزمایشی بهره‌مند شوند.

داوطلبان در نظر داشته باشند که در صورت تمایل به انتخاب رشته در دو یا سه گروه آزمایشی (گروه آزمایشی اصلی، گروه هنر و یا گروه زبان خارجه) باید کارت اعتباری جداگانه برای هر کدام تهیه و در سایت www.azmoon.org انتخاب رشته کنند.

داوطلبانی که رشته/محل مورد نظر خود را در دفترچه رشته‌های با آزمون سراسری دانشگاه آزاد اسلامی پیدا نمی‌کنند، توجه داشته باشند که بخش اعظم رشته/محل‌های دانشگاه آزاد اسلامی بدون آزمون هستند که درصورت تمایل با مراجعه به سامانه www.azmoon.org ثبت‌نام کنند.

داوطلبان ابتدا از وجود رشته/محل مورد علاقه خود در دفترچه راهنمای انتخاب رشته اطمینان حاصل کنند و سپس اقدام به خریداری کارت اعتباری دوره مربوطه کنند. داوطلبان برای انتخاب رشته/محل لازم است کارت اعتباری انتخاب رشته را به صورت الکترونیکی از طریق سامانه ثبت‌نام مرکز سنجش خریداری کنند. هر داوطلب مجاز است در گروه آزمایشی خود علاوه بر نظام تمام‌وقت با تهیه کارت اعتباری جداگانه در نظام پاره‌وقت نیز انتخاب رشته کنند.

برای پاسخگویی به نیاز داوطلبانی که به هردلیل نمی‌توانند در دوره تمام وقت دانشگاه آزاد اسلامی به تحصیل بپردازند، نظام آموزشی پاره‌وقت (که به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز رسیده است) در مقطع کارشناسی رشته‌های غیرپزشکی در تعداد زیادی از واحدهای دانشگاهی ایجاد شده است. حداکثر مدت مجاز تحصیل در نظام آموزشی پاره‌وقت بیش از حداکثر مدت مجاز تحصیل در نظام آموزشی تمام‌وقت می‌باشد.

قابل ذکر است که به فارغ التحصیلان این نظام آموزشی مانند نظام آموزشی تمام وقت مدرک تحصیلی رسمی مربوط به نظام آموزشی پاره وقت اعطاء خواهد شد و فارغ‌التحصیلان این نظام نیز می‌توانند در آزمون ورودی مقاطع تحصیلی بالاتر شرکت کنند.

لازم به یادآوری است که به دانشجویان مشمول خدمت وظیفه عمومی که دارای شرایط لازم باشند در نظام آموزشی پاره‌وقت نیز مانند دانشجویان نظام آموزشی تمام‌وقت معافیت تحصیلی داده می‌شود.

در رشته‌های گروه علوم پزشکی نظام آموزشی فقط تمام وقت است و برای این رشته‌ها نظام آموزشی پاره وقت وجود ندارد و نظام آموزشی پاره وقت فاقد رشته/محل‌های گروه هنر است. داوطلبان حائز شرایط استفاده از سهمیه رزمندگان و ایثارگران مطابق اطلاعات مندرج در کارنامه از سوی سازمان سنجش آموزش کشور مطابق ضوابط از این سهمیه بهره‌مند خواهند شد.

بنابراین آن دسته از داوطلبان شرکت‌کننده در آزمون سراسری سال 96 که حائز شرایط استفاده از سهمیه «بسیجی فعال» می‌باشند باید در فرم انتخاب رشته و در محل مربوطه تمایل خود برای استفاده از این سهمیه را اعلام کنند.

گزینش علمی داوطلبان در انتخاب‌های 20 گانه صرفاً براساس نمره کل داوطلب در زیرگروه متناسب با رشته‌های انتخابی بوده و درج یک رشته/محل در اولویت اول مزیت رقابتی را برای داوطلب ایجاد نخواهد کرد. داوطلبان پس از انتخاب رشته می‌توانند با مراجعه مجدد به این سامانه و بدون خرید کارت اعتباری مجدد نسبت به ویرایش رشته /محل‌های انتخابی خود اقدام نمایند.

در این صورت آخرین ویرایش انجام شده توسط داوطلب ملاک عمل قرار خواهد گرفت و انتخاب رشته قبلی وی فاقد اعتبار خواهد بود.

پذیرش دانشجو در رشته پزشکی - دکتری عمومی واحد زاهدان تنها از بین داوطلبان بومی استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان و خراسان جنوبی خواهد بود.

نتایج انتخاب رشته‌های با آزمون دانشگاه آزاداسلامی هفته آخر شهریور ماه اعلام خواهد شد.

ظرفیت پذیرش دانشجویان کنکور سراسری امسال در دانشگاه آزاد اسلامی در دوره‌های باآزمون و بدون آزمون 837 هزار نفراست که سهم دوره‌های باآزمون در این دانشگاه امسال 30 هزار نفر است و به این ترتیب 96 درصد ظرفیت پذیرش بدون آزمون است.

تاریخ انتشار : 1396/05/25
تعداد بازدید : 307 بازدید
اولین نفری باشید که از رویدادهای ایران باخبر می شوید
ارسال نظرات
نمایش همه گروهها
کلیه حقوق این سایت متعلق به کنفرانس الرت می باشد
ساخته شده با در آداک