کنفرانس الرت پایگاه اطلاع رسانی رویدادهای علمی ایران

همایش، کنگره و کنفرانس های ملی و بین المللی ایران

ضرورت راه اندازی رشته تخصصی کارشناسی ارشد پرستاری در زمینه سرطان

به گزارش کنفرانس آلرت؛ به نقل از روابط عمومی انجمن رادیوتراپی انکولوژی ایران، مهناز ایلخانی در ارتباط با برگزاری کارگاه پرستاری شیمی درمانی اظهار کرد: این کارگاه بازآموزی ۲۴ تا ۲۶ مرداد ماه در بیمارستان فیاض بخش تهران با همت انجمن رادیوتراپی آنکولوژی برگزار خواهد شد و علاوه بر حضور شرکت کنندگان از تهران، پرستاران از یزد، تبریز و چندین استان دیگر نیز در این کارگاه شرکت خواهند کرد.

وی افزود: هدف از برگزاری این کارگاه افزایش ارتقاء دانش پرستاران در حوزه شیمی درمانی است، همچنین پرستاران در این کارگاه در زمینه آماده سازی دارو‌های شیمی درمانی به طوری که به صورت مناسب بتوانند آن را برای بیمار تهیه کنند و آموزش‌های لازم را فرا می‌گیرند.

مسئول کارگاه پرستاری شیمی درمانی ادامه داد: پرستاران نیز در این کارگاه آموزش داده خواهند شد که چگونه دارو‌های شیمی درمانی را برای بیمار تهیه کنند که خود در تماس با دارو‌های خطرناک دچار آسیب نشوند.

ایلخانی با اشاره به اینکه پیش از این برگزاری کارگاه به صورت مدون و با رویکرد‌های نوین نبود، افزود: خوشبختانه طی دو سال گذشته اقدامات مناسبی در راستای آموزش به پرستاران در حوزه انکولوژی صورت گرفته و ان شاءالله شاهد موفقیت‌های زیادی در این راستا باشیم. وی تصریح کرد: متأسفانه هنوز رشته تخصصی کارشناسی ارشد پرستاری در زمینه سرطان در کشور نداریم، ولی در وزارت بهداشت تلاش کرده ایم اقداماتی در این راستا صورت گیرد اما هنوز راه اندازی این رشته محقق نشده و این در حالی است که افزایش اطلاعات نیرو‌های کادر درمانی، افزایش مهارت‌ها را به همراه دارد.

مسئول کارگاه پرستاری شیمی درمانی بیان کرد: البته تلاش شده از طریق برگزاری دوره‌های کوتاه مدت این خلاء‌های آموزشی برطرف شود تا دچار کمبود مشکلات در حوزه رویکرد‌های نوین نباشیم. وی یادآور شد: به همت کمیته پرستاری انجمن رادیوتراپی آنکولوژی ایران سالانه دوبار در سال کارگاه بازآموزی پرستاری با عناوین مختلف مانند اورژانس آنکولوژی، شیمی درمانی برای پرستاران، مراقبت از زخم‌های بدخیم و مراقبت‌های حمایتی برگزار می‌شود که امیدواریم به زودی کارگاه‌های بیشتری با رویکرد‌های نوین مراقبتی داشته باشیم و پرستاران بیشتر با این موضوعات آشنا شوند.

گفتنی است؛ کارگاه پرستاری شیمی درمانی ۲۴ تا ۲۶ مرداد ماه در بیمارستان فیاض بخش تهران با همت انجمن رادیوتراپی انکولوژی برگزار می‌شود

تاریخ انتشار : 1396/05/23
تعداد بازدید : 448 بازدید
اولین نفری باشید که از رویدادهای ایران باخبر می شوید
ارسال نظرات
نمایش همه گروهها
کلیه حقوق این سایت متعلق به کنفرانس الرت می باشد
ساخته شده با در آداک