کنفرانس الرت پایگاه اطلاع رسانی رویدادهای علمی ایران

همایش، کنگره و کنفرانس های ملی و بین المللی ایران

درمان واژینسموس
درمان واژینسموس

ریپورتاژ آگهی


واژینسموس یکی از بیماری های جدی در زنان است و درمان واژینسموس آن نیز یکی از مسائلی است که نیاز به زمان، آرامش روحی و جسمی دارد. داشتن اطلاعات در مورد این بیماری و جدیدترین روش درمان واژینیسموس زرکلینیک ، چه در مورد علت و علائم آن و چه در مورد روش های درمان واژینسموس می تواند کمک کند که این بیماری به ساده ترین شکل ممکن درمان شود.
شما می توانید جهت مشاوره در زمینه واژینیسموس به وب سایت دکتر زرگنج فرد مراجعه نمایید.

در صورتی که درمان قطعی واژینیسموس با بوتاکس به درستی انجام نشود مشکلات زیادی برای بیمار به وجود می آید. مشکلات ناشی از این بیماری گاهی اوقات نه تنها در وضعیت فرد تاثیرگذار است بلکه در زندگی و روابط وی نیز آثار مخربی خواهد داشت. به عنوان مثال در صورتی که درمان واژینسموس به درستی و به موقع انجام نشود ممکن است فرد قادر به بارداری نیز نباشد.

1. بیماری واژینسموس چیست؟
2 . انواع واژینسموس چیست؟
3 . درمان واژینسموس به چه شکل هایی انجام می شود؟
4 . پزشک برای تشخیص و درمان واژینسموس از چه روشی استفاده می کند؟

بیماری واژینسموس چیست؟

زنان نه تنها در جامعه نقش مهمی دارند بلکه در خانواده نیز از اهمیت زیادی برخوردار هستند. در صورتی که سلامت زنان تامین نشود مشکلات زیادی برای فرد و خانواده به وجود می آید. در واقع بیماری ها و مشکلات زنان در سلامت روحی و روانی سایر اعضای خانواده نیز تاثیرگذار است. به عنوان مثال خانواده هایی که دارای زنان بیمار هستند، سایر اعضای خانواده از مشکلاتی مانند افسردگی رنج می برند.

بیماری واژینسموس

بیشتر زنان، برای یک بار هم که شده به بیماری واژینسموس مبتلا شده اند. این بیماری در واقع نشان و مشکل خارجی نداشته یا ناشی از مشکلات ویروسی یا باکتری نیست. به عنوان مثال مانند سایر بیماری هایی نظیر عفونت که با زخم و تورم علائم خود را بروز می دهند این بیماری نشان خارجی نداشته و بیشتر جنبه های آن روانی است. افرادی که به بیماری واژینسموس مبتلا هستند بیش از هر چیز در رابطه زناشویی خود مشکل دارند. در واقع بسیاری از افرادی که به بیماری واژینسموس مبتلا هستند تنها در رابطه زناشویی خود دچار مشکل هستند و در سایر بخش های زندگی مانند استفاده از وسایل زنانه نظیر تامپون یا کاپ قاعدگی که در داخل واژن قرار می گیرند مشکلی ندارند. در بیماری واژینسموس عضلات واژن و لگن تحت تاثیر قرار می گیرند و به خصوص در زمان نزدیکی دچار انقباض می شوند که این مسئله باعث درد و عدم امکان در نزدیکی می شوند.

انواع واژینسموس چیست؟

افراد مختلف برحسب محل و نوع زندگی، وزن و آمادگی بدنی و مسائلی دیگر از این دست دارای ویژگی های متفاوتی می باشند که این ویژگی ها باعث بروز حالت های مختلف از یک بیماری در اشخاص متفاوت می باشد. به عنوان مثال در برخی افراد بیماری هایی مانند سرماخوردگی با گلودرد همراه است اما در برخی افراد این بیماری تنها با تب و بالا رفتن درجه حرارت بدن همراه است. در مورد بیماری واژینسموس نیز بسته به اینکه فرد پیش از ابتلا به این بیماری از نظر روحی و جسمی چه وضعیتی داشته باشد بیماری با حالت های مختلفی بروز پیدا می کند.

واژینسموس اولیه

واژینسموس اولیه یکی از انواع بیماری واژینسموس است که معمولا باعث استرس و اضطراب فرد در هنگام رابطه زناشویی می شود. واژینسموس اولیه معمولا یک بیماری مادرزادی است که فرد از ابتدا با آن درگیر بوده و با گذر زمان متوجه آن می شوند. افرادی که به واژینسموس اولیه مبتلا می شوند معمولا نه تنها در زمان رابطه جنسی بلکه در زمان استفاده از وسایل بهداشتی زنانه مانند کاپ قاعدگی نیز با دردی شدید مواجه می شوند. درد در زمان استفاده از این وسایل و هم چنین در زمان ارتباط زناشویی گاهی اوقات به حدی شدید می شود که فرد دچار مشکلاتی مانند تنگی نفس نیز می شود که در این زمان بهترین کار قطع این کار تا زمان برگشت به حالت عادی است.

واژینسموس ثانویه

نوع دوم بیماری واژینسموس، واژینسموس ثانویه است که همیشگی و مادرزادی نیست. این بیماری معمولا ریشه روحی و روانی داشته و زمانی بروز می کند که فرد چند رابطه ناموفق و با مشکلات زیاد داشته و اثرات این روابط در روحیه وی تاثیر می گذارد. از جمله زمان ها و عللی که به بروز این نوع از واژینسموس منجر می شود یائسگی، عفونت اندام تناسلی، درد زیاد در زمان رابطه جنسی، مشکلات عاطفی در رابطه زناشویی و هم چنین زایمان دردناک است.

درمان واژینسموس به چه شکل هایی انجام می شود؟

همان طور که گفته شد واژینسموس انواع مختلفی دارد. بسته به اینکه این بیماری در چه درجه ای باشد درمان آن متقاوت است با این حال برخی از درمان های این بیماری مشترک و برخی از درمان ها تنها در نوع مشخص این بیماری بروز می کنند. یکی از مسائلی که باعث بیماری واژینسموس می شود مشکلات عاطفی است. روابط زناشویی که با روابط عاطفی دچار مشکل انجام شوند معمولا در گذر زمان باعث ابتلای فرد به واژینسموس می شوند بنابراین یکی از بهترین راه ها برای پیشگیری و درمان واژینسموس حل مشکلات عاطفی و روانی بیمار است. هم چنین در برخی موارد پزشک با استفاده از دارو درمانی یا استفاده از موادی مانند روان کننده ها به رابطه جنسی کمک می کند تا فرد هم از نظر روحی، روانی و هم از نظر جسمی آمادگی این کار را به دست آورد. این بیماری ممکن است با استفاده از تمرین ها و دستگاه های به خصوص نیز درمان شود. با این حال اولین اقدام برای درمان واژینسموس مشاوره پزشکی و بررسی های اولیه در مورد این بیماری می باشد.

پزشک برای تشخیص و درمان واژینسموس از چه روشی استفاده می کند؟

به منظور درمان واژینسموس اولین اقدام معاینه و بررسی وضعیت بیمار توسط پزشک است. هر چند در ابتدا گفته شد که این بیماری نشانه ای مانند زخم و... ندارد اما بدون علامت نیز نیست و پزشک از روی نشانه های روانی و... می تواند این بیماری و نوع آن را تشخیص دهد. برای تشخیص صحیح به منظور درمان واژینسموس در ابتدا پزشک سابقه بیمار را بررسی می کند. در صورتی که بیمار سابقه خاصی از عفونت یا جراحی های واژن و هم چنین مشکلات روحی عاطفی نداشته باشد اقدامات لازم برای درمان واژینسموس صورت می گیرد. ریشه یابی دقیق این بیماری به وسیله سوالاتی از بیمار انجام می گیرد.

تاریخ انتشار : 1399/10/14
تعداد بازدید : 761 بازدید
اولین نفری باشید که از رویدادهای ایران باخبر می شوید
رویدادهای پیش رو
ارسال نظرات
نمایش همه گروهها
کلیه حقوق این سایت متعلق به کنفرانس الرت می باشد
ساخته شده با در آداک