کنفرانس الرت پایگاه اطلاع رسانی رویدادهای علمی ایران

همایش، کنگره و کنفرانس های ملی و بین المللی ایران

سریع ترین راه درمان دیابت با متد دکتر سلیمی
سریع ترین راه درمان دیابت  با متد دکتر سلیمی

ریپورتاژ آگهی


دراین مطلب می خواهیم به سریع ترین راه درمان دیابت بپردازیم. ما در مورد بیماری دیابت زیاد شنیده ایم. دیابت بیماری قند است و یک بیماری مسری نیست و به بیماری خاموش نیز معروف است. متاسفانه امروزه بسیاری از مردم با دیابت سروکار دارند و ما دو نوع دیابت داریم. دیابت نوع یک و دیابت نوع دو. اکثرا دیابت نوع دو در افراد بالای 40 سال خود را نشان می دهد و در دیابت نوع دوم نیازی به استفاده از انسولین نمی باشد و با رعایت کردن یک سری نکات، قابل به کنترل است. در دیابت نوع یک نیاز به مصرف انسولین است.

در این مقاله سعی میکنیم تا متد درمان دیابت drsalimi را مورد بررسی بیشتری قرار دهیم.

در ادامه به این سه موضوع می پردازیم:
1. راه های پیشگیری از مبتلا شدن به دیابت چیست؟
2 . علائم و نشانه های ابتلا به دیابت چیست؟
3 . سریع ترین راه درمان دیابت چیست؟

راه های پیشگیری از دیابت:

خوردن غذاهایی که شکر زیادی دارند، خطر ابتلا به دیابت را زیاد می کند. باید مصرف زیاد شکر را از رژیم غذایی خود حذف کنیم و به جای آن نوشیدن زیاد آب را به رژیم خود اضافه کنیم. زیرا باعث می شود تا قندهای اضافی بدن از بدن خارج شود و آب آشامیدنی را جایگزین نوشیدنی های دیگر کنیم. البته تحقیقات نشان می دهد که مصرف چای و قهوه نیز ممکن است که به پیشگیری از دیابت کمک کند. مصرف چای و قهوه میزان قند خون بدن را کم می کند. اگر چه آب آشامیدنی باید نوشیدنی اصلی بدن ما باشد. یکی از راه های دیگری که به ما کمک می کند، ورزش کردن منظم است که از ابتلا به دیابت جلوگیری می کند. هنگام ورزش کردن، فعالیت بدنی شما افزایش پیدا می کند و سلول های بدن شما انسولین بیشتری مصرف می کند و در عین حال اضافه وزن شما کم می شود. زیرا در افرادی که اضافه وزن دارند، خطر ابتلا به دیابت بیشتر از سایر افراد است. همچنین در افرادی که سیگار می کشند و یا در معرض دود سیگار هستند، این خطر وجود دارد. بنابراین افراد سیگاری سعی کنند تا کمتر سیگار بکشند و یا سیگار را ترک کنند .

رژیم غذایی در پیشگیری از دیابت اهمیت بسزایی دارد. مصرف غذاهایی که فیبر زیادی دارند، باعث می شود تا قند خون شما کنترل شود و با حذف غذاهای فراوری شده، می توانید بسیاری از مشکلاتی که سلامتی شما را تهدید می کند، لز خود دور کنید. از جمله چاقی، بیماری های قلبی عروقی و دیابت.

از دیگر راه های پیشگیری از ابتلا شدن به دیابت، دور بودن از استرس است. زیرا استرس باعث می شود تا قند نرمال بدن به سمت دیابت پنهان برود. در صورت امکان از محیط های استرس زا فاصله بگیرید و خواب کافی داشته باشید و در طی روز به اندازه کافی استراحت کنید. بدن انسان به طور طبیعی به 7-8 ساعت خواب در طی شبانه روز نیاز دارد.

علائم ونشانه های دیابت::

دیابت علائم گوناگونی دارد از جمله تغییرات پوستی که فرد متوجه قسمت های تیره و ضخیم در برخی از نقاط بدن خود می شود. این تغییرات اغلب نشان می دهد که سطح قند خون بدن شما افزایش پیدا کرده است. در بیشتر افرادی که ضایعات پوستی دارند و به پزشک مراجعه می کنند، در اولین مرحله انجام آزمایش تست قند خون است. از دیگر علائم دیابت می توان به تاری دید یا کم شدن بینایی نیز اشاره کرد و ممکن است چیزهای شناور یا نقطه مانند ببینید و یا در شب دید شما کم شود. البته تاری دید از نشانه های آب مروارید نیز می توان باشد. همچنین افرادی که دیابت داشته باشند، بیشتر از سایرین به آب مروارید دچار می شوند. البته در برخی افراد عینکی مشاهده شده که پس از ابتلا به دیابت، دیدشان بهتر شده، طوری که دیگر نیاز به استفاده از عینک نداشته اند و بعد از درمانشان مجددا باید از عینک استفاده می کردند. پس اگر از عینک استفاده می کنید و دیدتان ناگهان خوب شد، خوشحال نشوید و به پزشک مراجعه کنید. کم شدن شنوایی نیز می تواند از علائم دیابت باشد. محققان به این که دیابت بر روی رگ های خونی و رگ های عصبی گوش اثر می گذارد و به آن ها آسیب می زنند و این آسیب باعث کم شدن شنوایی فرد می شود، پی برده اند. در نتیجه اگر متوجه شده اید که صدای تلویزیونتان به مرور زیاد شد و یا با افرادی که در حال گفت و گو هستید و آن ها باید چند بار حرفشان را تکرار کنند تا شما بشنوید، از پزشک خود درخواست کنید تا برایتان آزمایش قند خون تجویز کند. به برخی نکات دیگر از جمله افزایش تشنگی ، تکرر ادرار به خصوص در شب ، پرخوری و یا کاهش وزن نیز باید توجه کرد .

سریعترین راه درمان دیابت :

اگر هر یک از علائم بیماری دیابت را مشاهده کردید و بعد از مراجعه به پزشک، مشخص شد که دیابت دارید، درمان خود را عقب نندازید و عادت هایی که باعث تشدید دیابت می شوند را از زندگی خود حذف کنید و یا کم تر کنید و عادت های خوب را جایگزین کنید تا روند بهبودی شما را افزایش دهد.

افرادی که به دیابت نوع یک مبتلا هستند، برای درمان دیابت اکثرا از انسولین مصرف می کنند. البته مقدار مصرف آن متفاوت است وانسولین با روش های مختلفی وارد بدن می شود. از جمله قلم های انسولین آماده و پمپ های انسولین است که مقدار آن توسط پزشک معالج تعیین می شود و تغییر در رژیم غذایی و ورزش کردن قابل کنترل کردن است. دیابت نوع دوم نیازی به مصرف انسولین ندارد. سریع ترین و موثر ترین روش درمان برای درمان دیابت نوع دوم، تغییر در سبک زندگی است. چون یکی از دلایلی که باعث بروز دیابت می شود، چاقی و کم تحرکی است. البته داروهای غیر انسولینی برای بیمار تجویز می شود که بستگی به فرد بیمار دارد و داروهایی که برای فرد تجویز می شود، به روشی سطح قند خون بیمار را کاهش می دهد و در برخی موارد پیوند لوزالمعده نیز برای درمان نیز انجام می دهند.

هر دو نوع دیابت با یک آزمایش ساده قند خون که به صورت ناشتا گرفته می شود، قابل تشخیص است و هدف اصلی از درمان دیابت نوع یک و نوع دو کنترل سطح قند خون است.

تاریخ انتشار : 1399/10/02
تعداد بازدید : 849 بازدید
اولین نفری باشید که از رویدادهای ایران باخبر می شوید
رویدادهای پیش رو
ارسال نظرات
نمایش همه گروهها
کلیه حقوق این سایت متعلق به کنفرانس الرت می باشد
ساخته شده با در آداک