کنفرانس الرت پایگاه اطلاع رسانی رویدادهای علمی ایران

همایش، کنگره و کنفرانس های ملی و بین المللی ایران

حذف تأثیر اولویت انتخاب رشته در پذیرش دکتری ۹۵ سراسری
حذف تأثیر اولویت انتخاب رشته در پذیرش دکتری ۹۵ سراسری

سازمان سنجش از حذف تأثیر اولویت های انتخاب رشته دکتری ۹۵ در پذیرش نهایی و اعلام نتایج توسط دانشگاه ها خبر داد.

به گزارش کنفرانس الرت، سازمان سنجش آموزش کشور علی رغم تأکیداتی که روی تأثیر اولویت های انتخاب رشته در قبولی نهایی آزمون دکتری ۹۵ داشت، به روال خود در تفویض اختیار پذیرش نهایی به دانشگاه ها بازگشت؛ امری که با توجه به نحوه برگزاری آزمون سال جاری قابل پیش بینی بود.

گر چه در اطلاعیه جدید سازمان سنجش سخنی از عدم تأثیر اولویت ها نیامده است اما کنار کشیدن خود از صحنه اعلام نتایج نهایی و سپردن کار به دانشگاه ها به منزله پایان اهمیت ترتیب کدرشته های انتخابی داوطلبان آزمون دکتری ۹۵ است.

در اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور روند ثبت و اعلام نتیجه نهایی به صورت زیر تشریح شده است:

داوطلبانی که در مراحل ارزیابی تخصصی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی شرکت نموده و از نظر دانشگاه مربوط دارای شرایط علمی لازم (قبول مشروط) تلقی شده‌اند، با توجه به تماس گرفته شده از سوی مؤسسات مربوط منحصراً می‌بایست از تاریخ ۹۵/۵/۲ تا ۹۵/۵/۱۱ برای تکمیل و ارائه فرم تعهد به دانشگاه ذیربط (ارائه فرم تعهد منحصراً بایستی به یک دانشگاه داده شود) مراجعه نمایند. بدیهی است اخذ هرگونه تعهد قبل از بازه زمانی فوق فاقد وجاهت قانونی و غیرمعتبر تلقی می‌گردد.

مطابق برنامه زمانی تنظیم‌شده، دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی از تاریخ ۹۵/۵/۱۲ تا ۹۵/۵/۲۰اسامی داوطلبان واجد شرایط علمی لازم (تکمیل کنندگان فرم تعهد و قبول مشروط) را از طریق پرتال به سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می‌نمایند. (بدیهی است پس از اعلام نام داوطلب در پرتال سازمان توسط یک دانشگاه امکان ثبت قبولی وی برای هیچ موسسه دیگری  وجود نخواهد داشت)

با توجه به اینکه شرایط شرکت در مراحل ارزیابی برای داوطلبان در بیش از یک موسسه آموزش عالی وجود داشته است، لذا برای دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی شرایطی فراهم شده است که بتوانند از داوطلبان ذخیره در بازه زمانی ۹۵/۵/۲۳ تا ۹۵/۵/۲۸ برای اخذ و ارائه فرم تعهد دعوت نمایند.

اعلام نتیجه نهایی (پذیرفتگان مشروط) به داوطلبان، توسط دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی صورت خواهد گرفت و از طریق این سازمان نخواهد بود.

تاریخ انتشار : 1395/03/20
تعداد بازدید : 872 بازدید
شبکه مترجمین
رویدادهای پیش رو
پایگاه خبری آزمون دکتری
اولین نفری باشید که از رویدادهای ایران باخبر می شوید
ارسال نظرات
نمایش همه گروهها
کلیه حقوق این سایت متعلق به کنفرانس الرت می باشد
ساخته شده با در آداک