کنفرانس الرت پایگاه اطلاع رسانی رویدادهای علمی ایران

همایش، کنگره و کنفرانس های ملی و بین المللی ایران

رفتگری با دکتری عمران در شهری که شهردار ندارد!

به گزارش باختر، بیش از یکصد روز از استعفای مهندس آرش رضایی از شهرداری کرمانشاه می گذرد و در این مدت نیز اعضای شورای اسلامی شهر کرمانشاه نتوانسته اند به تفاهمی جهت انتخاب شهردار جدید کرمانشاه دست پیدا کنند و کلانشهر کرمانشاه همچنان بدون شهردار و در بلاتکلیفی محض به سر می برد.
اینکه چرا اعضای ۱۱ نفره شورای اسلامی شهر کرمانشاه نتوانسته اند به یک گزینه واحدی برای سپردن سکان شهرداری کرمانشاه برسند، برای همگان جای سوال است و شاید در نگاه اول چنین به نظر رسد که گویی در این شهر قطع الرجال است و کسی که دارای مدرک تخصصی و سوابق اجرایی لازم برای شهردار شدن باشد، وجود ندارد، اما در کمال تعجب روز گذشته، یکی از پرسنل شهرداری منطقه … کرمانشاه با مراجعه به دفتر باختر عنوان کرد که من دارای مدرک دکترای تخصصی عمران هستم، ولی به عنوان رفتگر در این منطقه از شهرداری کرمانشاه فعالیت می کنم .
وی که دارای ۳۵ مقاله ISI و علمی پژوهشی معتبر نیز می باشد از عدم شایسته سالاری در سیستم مدیریتی کشور انتقاد کرد.
او که متاهل و دارای یک فرزند و همچنین سرپرست پدر و مادرش نیز می باشد، حدود ۴ سال است که به عنوان رفتگر، زیر نظر یکی از شرکت های پیمانکاری حوزه خدمات شهرداری کرمانشاه، فعالیت می کند.
این دکتر رفتگر! ما می گوید: حدود هفت ترم است که در دانشگاه های استان به صورت حق التدریس فعالیت کرده و عایدی ناچیزی نیز از دانشگاه دارم .
جای بسی تاسف است که چرا مدیران شهرداری کرمانشاه باید اجازه دهند نخبه هایی با داشتن چنین مدارک بالای تحصیلی، رفتگر باشند و چرا نباید از این نیروهای متخصص در پست های حساس و کارگشا استفاده شود!
چه بسا اگر اعضای شورای شهر کرمانشاه، این رفتگر شریف را که دارای مدرک دکترای تخصصی عمران نیز می باشد به عنوان شهردار کرمانشاه برگزینند بهتر از هر گزینه ی دیگری عمل کرده و این شهر را با دانش و تخصص خود نجات دهد.
در پایان انتظار می رود که شخص رییس شورای شهر کرمانشاه و سرپرست شهرداری کرمانشاه به این موضوع ورود کرده و با تکریم از این رفتگر، پستی در خور تخصص و توان علمی اش به او دهند!

منبع روزنامه باختر 

انتشار گزارشی در شماره قبلی روزنامه باختر با عنوان ( رفتگری با دکتری عمران در شهری که شهردار ندارد) بازتاب بسیار گسترده ای در سطح مردم، مسوولین و رسانه های استان و حتی سراسر کشور داشت و در کمتر از چند ساعت از انتشار آن، سرپرست شهرداری کرمانشاه به سراغ آن شخص رفته و ضمن دلجویی از آن، پیگیر مسائل کاری او شد، ضمنا شهرداری کرمانشاه با ارسال جواییه ای به دفتر باختر عنوان کرد «که با توجه به پیگیری های به عمل آمده فرد نامبرده جزء پرسنل رسمی، پیمانی یا شرکتی شهرداری نمی باشد و هیچگونه قرارداد شغلی با این مجموعه ندارد و ایشان از نیروهای شرکت پیمانکار طرف قرارداد با شهرداری است که هم اکنون به عنوان نماینده شرکت در حوزه عملیات و اجرایی مشغول به کار می باشد»!
به گزارش باختر؛ گرچه ما موظف به انتشار جوابیه هستیم اما لازم به یادآوری است که در این جوابیه آمده است که شخص نامبرده هیچگونه رابطه استخدامی با شهرداری ندارد و صرفا زیر نظر شرکت پیمانکاری وابسته به شهرداری کار می کند و در واقع این خود عذری بدتر از گناه است که چرا شهرداری کرمانشاه در مدت ۴ سال گذشته که این نخبه علمی مشغول رفتگری در یکی از مناطق شهرداری بوده، اقدام به جذب و به کارگیری او نکرده است!
و همچنین از آنجا که در حال حاضر شهر کرمانشاه بدون داشتن شهردار روزگار می گذراند و در واقع اعضای شورای اسلامی شهر کرمانشاه در انتخاب شخصی به عنوان شهردار بازمانده اند، پیشنهاد می شود از این جوان نخبه کرمانشاهی که هم سواد و تخصص شهردار شدن و هم تجربه شغل شریف رفتگری و پاکبانی را دارد، استفاده کرده و او را به عنوان شهردار کرمانشاه برگزینند، قطعا چنین شخصی که دارای تخصص و هم دارای تجربه لازم در سیستم شهرداری می باشد، بهتر از هر کسی می تواند سکان مدیریت شهرداری کرمانشاه را به دست گرفته و با داشتن درک کاملی از مشکلات کارگران، رفتگران و پاکبانان شهرداری، شرایطی را فراهم آورده که این قشر زحمت کش بیش از این گرفتار گذران زندگی خود نباشند.
پس اعضای شورای اسلامی شهر، استاندار و فرماندار محترم کرمانشاه! این پیشنهاد روزنامه باختر را جدی گرفته و با یکدل شدن، این جوان نخبه کرمانشاهی را به عنوان شهردار جدید کرمانشاه انتخاب کنید و یقین بدانید که این کارتان تا همیشه به عنوان اقدامی تحسین برانگیز مورد توجه همگان قرار خواهد گرفت.

تاریخ انتشار : 1397/07/22
تعداد بازدید : 2411 بازدید
اولین نفری باشید که از رویدادهای ایران باخبر می شوید
ارسال نظرات
نمایش همه گروهها
کلیه حقوق این سایت متعلق به کنفرانس الرت می باشد
ساخته شده با در آداک