کنفرانس الرت پایگاه اطلاع رسانی رویدادهای علمی ایران

همایش، کنگره و کنفرانس های ملی و بین المللی ایران

تاریخ ثبت نام دکتری 98

از سال 1396 به دلیل ظرفیت محدود در پذیرش دکتری و افزایش تقاضای داوطلبان برای شرکت در آزمون دکتری در این مقطع تحصیلات تکمیلی رقابت سخت و تنگاتنگی بوجود امده است لذا آزمون دکتری دانشگاه آزاد با آزمون دکتری سراسری ادغام گردیده است.

طبق اعلام سایت سازمان سنجش کشور ، تاریخ ثبت نام دکتری 98 طبق ثبت نام سال قبل در نیمه دوم آذر ماه امسال انجام خواهد شد.

داوطلبانی که قصد تحصیل در مقطع دکتری دانشگاه های سراسری و آزاد در سال 98 را دارند ، باید در زمان اعلام شده توسط سازمان سنجش نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

متقاضیان باید بعد از ورود به سایت سنجش به نشانی sanjesh.org ، دفترچه ثبت نام این آزمون را دانلود و به دقت مطالعه کرده و در صورت دارا بودن تمامی شرایط مندرج در دفترچه مذکور ، با داشتن کارت بانکی عضو شبکه شتاب ، کارت اعتباری ثبت نام آزمون دکتری 98 را خریداری کنند و بعد از دریافت کد رهگیری و شماره سریال ثبت نام ، در آزمون دکتری 98 ثبت نام کنند.

شرایط ثبت نام آزمون دکتری 98

 

متقاضیان ثبت نام کنکور دکتری 98 ، باید علاوه بر دارا بودن شرایط عمومی مندرج در دفترچه ثبت نام دکتری 98 ، تمامی شرایط اختصاصی آن را داشته باشند. اعتقاد به اسلام یا یکی از ادیان قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران ، عدم احراز فساد اخلاقی ، عدم احراز عناد نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران و … شرایطی از این قبیل جز شرایط عمومی ثبت نام در این کنکور است.

یکی از مهم ترین و اصلی ترین شرایط اختصاصی کنکور دکتری 98 ، دارا بودن مدرک کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه ای یا مشغول به تحصیل بودن در دو دوره مذکور با شرط فارغ التحصیلی حداکثر تا 30 بهمن 97 یا 31 شهریور 98 می باشد.

داوطلبان آقا باید وضعیت نظام وظیفه خود را مشخص نمایند یا دارای کارت پایان خدمت باشد یا مشمول به خدمت نباشد . مشمولان غایب مجاز به ادامه تحصیل نمی باشند و در صورت شرکت در آزمون و قبولی در دانشگاه معافیت تحصیلی برای آنان صادر نمی شود و دانشگاه ها مجاز به ثبت نام از آنان نمی باشند.

عدم اشتغال به تحصیل در هیچ یک از دوره های مقطع دکتری حتی در صورت انصراف تا پایان مهلت ثبت نام نیز از دیگر شرایط این آزمون است یعنی امکان شرکت مجدد در این آزمون وجود ندارد.

اگر قصد دارید در یک رشته غیر مرتبط با مدرک کارشناسی ارشد خود در کنکور دکتری شرکت کنید ، می توانید برای کسب اطلاعات کامل با مشاوران پایگاه آزمون دکتری تماس بگیرید.

تاریخ انتشار : 1397/05/14
تعداد بازدید : 546 بازدید
اولین نفری باشید که از رویدادهای ایران باخبر می شوید
آتلیه هنر و معماری پرگار
ارسال نظرات
نمایش همه گروهها
کلیه حقوق این سایت متعلق به کنفرانس الرت می باشد
ساخته شده با در آداک