کنفرانس الرت پایگاه اطلاع رسانی رویدادهای علمی ایران

همایش، کنگره و کنفرانس های ملی و بین المللی ایران

دومین جشنواره کسب و کار کامپوزیت ایران

پوستر ConferenceAlert.Models.ExecuteLevel.

دومین جشنواره کسب و کار کامپوزیت ایران توسط پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران و شرکت مهندسی پایدار ابتکار آرمینا در تاریخ 7 آذر 1397 در شهر تهران برگزار میگردد.

این جشنواره توسط پایگاه اینترنتی کنفرانس الرت اطلاع رسانی می شود.

معرفی جشنواره:

یکی از مشکلات مرتبط با موضوعات تحقیقاتی عدم فراهم بودن بستر مناسب جهت گذر از مرحله تولید علم به تولید ثروت است. در همین راستا فقدان هدف گذاری و انگیزه سازی برای محققین و نبود زمینه ارتباطی بین فناور و سرمایه گذار قطعا در تشدید این چالش موثر می­باشد. عمدتا فناوران شناخت صحیحی از بازار ندارند و از سوی دیگر سرمایه گذاران دسترسی لازم به دانش و فن آوری مورد نیاز را ندارند، لذا برپایی جشنواره­ هایی که ارتباط رو در رو و تعاملی بین این دو را فراهم می­نماید، ضروری بنظر می­رسد.

در غیاب چنین بستری، سرمایه گذاران در نهایت وابسته به بهره گیری از واحدهای تحقیق و توسعه درون شرکتی که هزینه­های بسیاری را بر آنها تحمیل می­کند و یا وابسته به مراکز علمی خارج از کشور خواهند بود. در نقطه مقابل فناوران و محققین نیز موضوعات پژوهشی خود را صرف بر تولید علم و یا انتشار محصولات اکادمیک معطوف می­دارند و هیچ بهره مادی و اقتصادی از تحقیقات علمی خود نمی­برند و تنها به خوراک علمی دیگر رقبای علمی خود در دیگر نقاط دنیا کمک می­کنند.

بسیاری از طرح­ها و ایده­های نو آورانه در جامعه فنی کشور ما به دلیل عدم وجود بسترهای مناسب برای معرفی و رشد آنها و همچنین عدم تامین مالی مناسب نمی­توانند تبدیل به ارزش افزوده شده و به رشد اقتصادی برسند. بسیاری از طرح­ها به دلیل نا آشنا بودن خالقان آنها با روند ثبت اختراع دچار مشکل شده و قبل از آنکه فرصت مناسب برای تجاری شدن و یا معرفی بیابند، از مالکیت آنها خارج شده و با مشکلات حقوقی عدیده­ای مواجه می­شوند.

برگزاری هدفمند و عملیاتی چنین جشنواره­های کسب وکار که همراه با معرفی انواع حمایت و آموزش های مختلف از جمله تهیه طرح­های تجاری- اقتصادی و ثبت اختراع است، قطعا می­تواند منجر به ورود ایده های نو همراه با الگوهای صحیح اقتصادی و معرفی آنها به سرمایه گذاران و تولید کنندگان شود. طبیعی است که در چنین فضایی تعاملی، یک رابطه برد-برد در منافع اقتصادی و معنوی برای تمامی طرفین بوجود می­آید.

توجه: قبل از هر گونه برنامه ریزی و اقدامی، صحت اطلاعات را از دبیرخانه رویداد، استعلام کنید.

نظری برای این نوشته ثبت نشده است.

نظر دهید

عضویت رایگان در کنفرانس الرت
عضویت رایگان در کنفرانس الرت
اولین نفری باشید که از رویدادهای ایران باخبر می شوید
مهلت ارسال اصل مقالات
31 مرداد 1397
تاریخ اعلام داوری
1 آذر 1397
زمان برگزاری
7 آذر 1397
سطح : ملی
برگزارکننده : پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران و شرکت مهندسی پایدار ابتکار آرمینا
شهر برگزاری : ایران - تهران - تهران
محل برگزاری : تهران
آدرس دبیرخانه : تهران بزرگراه تهران-کرج، بلوار پژوهش، پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران
شماره تماس : 021-48662119
ایمیل :
ارسال نظرات
نمایش همه گروهها
کلیه حقوق این سایت متعلق به کنفرانس الرت می باشد
ساخته شده با در آداک