کنفرانس الرت پایگاه اطلاع رسانی رویدادهای علمی ایران

همایش، کنگره و کنفرانس های ملی و بین المللی ایران

نخستین همایش بین المللی هنر و صناعات در فرهنگ و تمدن ایرانی اسلامی

پوستر ConferenceAlert.Models.ExecuteLevel.
مزیت اقتصاد ایران حتی با وجود نفت، در هنر و میراث فرهنگی است و از این نظر ایران جزءِ ده کشور اول دنیا قرار دارد؛ بنابراین مسئلۀ توسعۀ گردشگری از سویی و توسعۀ صادرات فرآورده های غیر نفتی از سویی دیگر در تمامی اسناد بالادستیِ توسعه کشور نظیر سند چشم انداز بیست سالۀ توسعه و اسناد برنامه های توسعۀ پنج ساله، مورد تأکید قرار گرفته است. با توجه به پایان پذیر بودن ذخایر نفتی و چشم انداز مبهم بازار آن در سال های پس از 2020، ضروری است که مسئولان و برنامه ریزان کشور از هم اکنون در اندیشه سال های بدون نفت باشند. هنرهای صناعی و محصولات هنری و فرهنگی از یک طرف و از طرف دیگر گردشگری، می توانند در آینده جایگزین های مناسبی برای اقتصاد وابسته به نفت باشند.
با توجه به فرهنگ و تمدن غنی ایران و پتانسل بالقوه فراوانی که در هنر و به ویژه هنرهای صناعی – صنایع دستی- وجود دارد این بخش را از سایر بخشهای فرهنگ و هنر ممتاز و برجسته کرده است به گونه ای که در حال حاضر رشته های صنایع دستی حدود 400 رشته را به خود اختصاص داده است که متاسفانه تعداد زیادی از این 400 رشته منسوخ یا در حال منسوخ شدن است.
نخستین همایش بین المللی هنر و صناعات در فرهنگ و تمدن ایرانی – اسلامی و با تاکید بر هنرهای روبه فراموشی با هدف بررسی راههای حفظ، احیاء و اعتلای هنر و به ویژه هنرهای صناعی روبه فراموشی توسط کمیته فرهنگ و تمدن ایران و اسلام شورای عالی انقلاب فرهنگی، دانشگاه اصفهان و دانشگاه هنر اصفهان در روزهای 22 و 23 اردیبهشت ماه 1395 برگزار خواهد شد.
منسوخ شدن یا در حال منسوخ شدن بخش زیادی از رشته های هنرهای صناعی و دغدغه جدی مسئولان عالی نظام در این خصوص و نیز استفاده از ظرفیت های صنایع دستی به خصوص امسال که شهر اصفهان به عنوان شهر جهانی صنایع دستی و نیز شهر خلاق انتخاب گردید – اصفهان یک سوم صنایع دستی جهان و دو سوم صنایع دستی کشور را دارا می باشد- از مهمترین ضرورت های برگزاری این همایش است .
این همایش علاوه بر فراخوان مقالات، سخنران های ویژه و برجسته داخلی و خارجی نیز خواهد داشت که از طریق همین سایت اطلاع رسانی خواهد شد همچنین علاوه بر سخنرانی مقالات برگزیده سه رویداد جانبی نیز برگزار خواهد شد جشنواره ملی فیلم و عکس با موضوع هنرهای روبه فراموشی، تکریم از چهره های ماندگار هنر و سرانجام برگزاری کارگاه های هنرمندان مطرح از هنرهای روبه فراموشی که تمام این رویدادها با هدف حفظ، احیاء و اعتلای هنرهای رو به فراموشی برگزار خواهد شد.
توجه: قبل از هر گونه برنامه ریزی و اقدامی، صحت اطلاعات را از دبیرخانه رویداد، استعلام کنید.

نظری برای این نوشته ثبت نشده است.

نظر دهید

عضویت رایگان در کنفرانس الرت
عضویت رایگان در کنفرانس الرت
اولین نفری باشید که از رویدادهای ایران باخبر می شوید

حوزه های تحت پوشش:

هنر

زمان برگزاری
22 اردیبهشت 1395 الی 23 اردیبهشت 1395
برگزارکننده : دانشگاه اصفهان و دانشگاه هنر اصفهان
مالک رویداد : امین مهدوی
شهر برگزاری : ایران - اصفهان - اصفهان
محل برگزاری : اصفهان
ایمیل :
ارسال نظرات
نمایش همه گروهها
کلیه حقوق این سایت متعلق به کنفرانس الرت می باشد
ساخته شده با در آداک