کنفرانس الرت پایگاه اطلاع رسانی رویدادهای علمی ایران

همایش، کنگره و کنفرانس های ملی و بین المللی ایران

اجلاس جهانی I.O.B

پوستر ConferenceAlert.Models.ExecuteLevel.

چرایی I.O.B؟

تنها ساعاتی پس از آنکه ایران توانست با غرب بر سر برنامه هسته ایش به توافق برسد و نخستین گام ها را برای بازگشتن در مسیر جهانی شدن بردارد، بسیاری از کشورهای خارجی و کمپانی های بین المللی ابراز تمایل کردند که سریعاً با ایران وارد مبادلات تجاری شوند.

تعدادی از کمپانی های بین المللی نفت از قبیل رویال داتچ، شل پی.ال.سی و انی به بیان منافع خود از بازگشت به بازار نفت ایران پرداختند. در میان کشورهای اروپایی، فرانسه و آلمان بیش از سایرین عجله داشتند تا مبادلات تجاری خود را با ایران از سر گیرند.

دنیا پس از توافق 5+1 با ایران، علاقه مند به عادی سازی و تقویت روابط اقتصادی است. این تحول جدید برای اقتصاد ایران دوره شکوفایی، رشد و بالندگی است. گشوده شدن دروازه های روابط اقتصادی جهان با ایران فرصت مناسبی است برای تجار و صاحبان صنایع تا با تعامل و همکاری های تجاری و صنعتی با سایر کشورهای اروپایی نسبت به تقویت بنیان های صنعتی، نوسازی و بهسازی فناوری ها و ماشینآلات، به روزرسانی خطوط تولید، نیروگاه های برق و… صنایع کشور اقدام نمایند.

هم اکنون فرصت ورود سرمایه گذاران خارجی به کشور است. تحقق این امر در گرو سیاست های داخلی اقتصادی ما و نوع نگاه مدیریتی به بخش خصوصی است. همکاری با کشورهای اروپایی که اقتصادهای بزرگ دنیا را با خود یدک می کشند، می تواند باعث استفاده از فناوری های پیشرفته و برتر آنها شود. صاحبان صنایع ما در شرایطی که دیگر کشور تحریم نیست می توانند شرکای مطلوب تری را برای همکاری و ادامه راه خود انتخاب کنند. فرصت کنونی فرصتی تاریخی برای تولیدکنندگان ایرانی است تا با استفاده از ظرفیت های موجود که در سایه تعامل با اقتصاد دنیا به دست خواهد آمد به بهبود کیفیت تولید، خرید مواد اولیه، نوسازی و بهسازی خطوط تولید، استفاده از ماشینآلات روز دنیا و… پرداخته و با تولید بهتر راه را برای صادرات بیشتر کالای ایرانی باز کنند. فرصت جدید برای صنعت فرصتی طلایی است که نباید به راحتی از آن چشم پوشید چراکه این فرصت به راحتی به دست نیامده است.

توجه: قبل از هر گونه برنامه ریزی و اقدامی، صحت اطلاعات را از دبیرخانه رویداد، استعلام کنید.

نظری برای این نوشته ثبت نشده است.

نظر دهید

عضویت رایگان در کنفرانس الرت
عضویت رایگان در کنفرانس الرت
اولین نفری باشید که از رویدادهای ایران باخبر می شوید

حوزه های تحت پوشش:

اقتصاد

زمان برگزاری
8 بهمن 1394 الی 9 بهمن 1394
شهر برگزاری : ایران - تهران - تهران
محل برگزاری : تهران - سالن همایش های بین المللی هتل المپیک
شماره تماس : 02188549004
شماره فکس : 02188536064
ایمیل :
ارسال نظرات
نمایش همه گروهها
کلیه حقوق این سایت متعلق به کنفرانس الرت می باشد
ساخته شده با در آداک