کنفرانس الرت پایگاه اطلاع رسانی رویدادهای علمی ایران

همایش، کنگره و کنفرانس های ملی و بین المللی ایران

نخستین جشنواره ملی تجربه های موفق مدارس

پوستر ConferenceAlert.Models.ExecuteLevel.

نخستین جشنواره ملی تجربه های موفق مدارس توسط دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی و وزارت آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران در تاریخ 1-7 شهریور 1398 برگزار میگردد.

این جشنواره توسط پایگاه اینترنتی کنفرانس الرت اطلاع رسانی می شود.

محورهای جشنواره:

1.برنامه‌ریزی و مدیریت: اقدامات و فعالیت‌های مدیریتی شامل مواردی چون: اهداف و جهت‌گیری‌های مدرسه، مدیریت امورفرهنگی و پرورشی، برنامه‌ریزی فعالیت‌های آموزشی، مواد آموزشی، نوآوری‌های آموزشی و روش­های ارزشیابی یادگیری دانش ­آموزان.

2. فرآیند آموزش: تمرکز بر چگونگی و اجرای آموزش شامل مواردی چون: فعالیت­ های پیش از تدریس (طراحی آموزشی)، فعالیت­ های حین تدریس (شیوه ­های تدریس و اجرا)، فعالیت­ های پس از تدریس و هم‌چنین تعامل با دانش ­آموزان و عملکرد تحصیلی آنان.

3. فعالیت‌های فرهنگی و پرورشی: فعالیت‌هایی شامل: اردو و بازدید، مسابقات دانش ­آموزی، مراسم آغازین و پایانی در مدرسه، نماز و نماز جماعت، مراسم و برنامه‌های مرتبط با ایام­ الله‌ها و مناسبت­ ها، کلاس‌های فرهنگی و هنری، کتاب و کتابخوانی، تربیت بدنی و برنامه­ های راهنمایی و مشاوره­.

4. مشارکت والدین و جامعۀ محلی: اقدامات مرتبط با تحقق سیاست «مدرسه کانون پیشرفت محلی و اجتماعی» شامل مواردی چون: بهره‌گیری از فرصت‌های بومی و محلی، جذب خیرین، ارتباط با مدارس دیگر و سایر نهادها، آموزش والدین، تعامل با والدین و برنامه‌های انجمن اولیا و مربیان.

5. فضا و تجهیزات: توجه به جاذبه‌های فضای مدرسه و اقداماتی در زمینه‌های: زیباسازی، استفادۀ بهینه از فضا، فضای سبز، اصول زیست‌محیطی، نکات روان‌شناختی و سایر جاذبه‌های محیطی و هم‌چنین امور سخت‌افزاری مدرسه مانند: ایمنی، امکانات هوشمندسازی، امکانات ویژه و ساخت وسایل و تجهیزات

6. اقتصاد مدرسه و توسعۀ منابع: برنامه‌ها و فعالیت‌هایی شامل: جذب و مدیریت منابع مالی در مدرسه، نوآوری در جذب و نگهداشت و ارتقای منابع انسانی، بهره‌وری نیروی انسانی و استفادۀ بهینه از منابع، تحقق اقتصاد مقاومتی در مدرسه، اقتصاد مدرسه در خدمت ارتقای کیفیت آموزشی و پرورشی، نقش مدرسه در حمایت از تولید ملی و سایر امور حمایتی و پشتیبانی.

7. امور ویژه: در این حیطه، 3 زمینۀ کلی بهداشت، ایمنی و محیط‌زیست (HSE) مدنظر خواهد بود؛ مواردی که به کلیت مدرسه مربوط است و در زمینه‌های شادی و شاداب‌سازی مدرسه،‌ مهارت‌های زندگی، بهداشت و صیانت از محیط‌زیست، پرورش مهارت‌های عاطفی و اجتماعی است. به‌طور اخص می‌توان به این موارد  اشاره کرد: انگیزش و جوّ مدرسه، شادی و نشاط، موفقیت‌های برجسته، تأثیر مدرسه در فرهنگ و هویت منطقه یا شهر، مدارس مناطق محروم، جذب بازماندگان از تحصیل،‌ فداکاری‌ها و ایثارگری‌های حوزه مدرسه و غیره.

8. آموزش و تحقق حقوق شهروندی (خاص دورۀ دوم متوسطه): برنامه‌ها و فعالیت‌هایی شامل: آشنایی دانش‌آموزان با حقوق شهروندی و تکالیف و مسئولیت‌ها، توسعۀ روابط اخلاقی و اجتماعی، افزایش همدلی و همبستگی بین اعضای جامعه، دانش‌افزایی و ارتقای آگاهی دانش‌آموزان و والدین و مربیان از حقوق شهروندی، تقویت مهارت‌های مؤثر جهت احقاق حقوق مدنی و مشارکت آگاهانه برای حضور در عرصه‌های گوناگون فرهنگی و سیاسی و اجتماعی.

 


توجه: قبل از هر گونه برنامه ریزی و اقدامی، صحت اطلاعات را از دبیرخانه رویداد، استعلام کنید.

نظری برای این نوشته ثبت نشده است.

نظر دهید

عضویت رایگان در کنفرانس الرت
عضویت رایگان در کنفرانس الرت
اولین نفری باشید که از رویدادهای ایران باخبر می شوید

حوزه های تحت پوشش:

آموزش و یادگیری

تاریخ اعلام داوری
5 مرداد 1398
زمان برگزاری
1 شهریور 1398 الی 7 شهریور 1398
نام لاتین: First Festival of Successful Experiences of Schools
سطح : ملی
برگزارکننده : انشگاه تربیت دبیر شهید رجایی و وزارت آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران
شهر برگزاری : ایران - تهران - تهران
آدرس دبیرخانه : تهران، لویزان، خیابان شهید شعبانلو، دانشگاه تربیت دبیر شهید رجائی
شماره تماس : 02122970124
ایمیل :
ارسال نظرات
نمایش همه گروهها
کلیه حقوق این سایت متعلق به کنفرانس الرت می باشد
ساخته شده با در آداک