کنفرانس الرت پایگاه اطلاع رسانی رویدادهای علمی ایران

همایش، کنگره و کنفرانس های ملی و بین المللی ایران

جشنواره بین المللی فیلم تورنتو (TIFF)

پوستر ConferenceAlert.Models.ExecuteLevel.

جشنواره بین المللی فیلم تورنتو (TIFF) از تاریخ 16 الی 26 شهریورماه در کانادا برگزار می گردد.

این جشنواره توسط پایگاه اینترنتیکنفرانس آلرت اطلاع رسانی می شود.

جشنواره بین المللی فیلم تورنتو (TIFF) در یک نگاه:

جشنواره بین المللی فیلم تورنتو (TIFF) فستیوال غیر رقابتی، در بخش های گوناگون و متنوعی برگزار می شود و بهترین های سینمای هالیوود و جهان را به نمایش درمی آورد. حضور چشمگیر، هنرپیشگان و کارگردانان مطرح جهان در این فستیوال ، شهر تورنتو را برای ۱۰ روز تبدیل به مرکز خبرهای سینمایی جهان می کند. جشنواره بین المللی فیلم تورنتو در سال ۱۹۷۶ و به عنوان کلکسیونی از آثار سایر جشنواره ها (جشنواره جشنواره ها ) آغاز به کار کرد، اکنون بدل به یکی از مهم ترین رویداد های سینمایی سراسر جهان شده است . جشنواره بین المللی فیلم تورنتو که مخاطبان علاقمند به بهترین آثار سینمای امروز جهان را درکنار ستارگان سینما، تهیه کنندگان، پخش کننده ها و خریداران در کنار هم جمع می کند، مهم ترین جشنواره سینمایی در آمریکای شمالی است. این جشنواره با وجود رشد و افزایش تاثیرش، همچنان به اهداف اولیه خود وفادار مانده است: هدایت فرهنگ جهانی و کشف استعداد های برتر در زمینه تصاویر متحرک و تثبیت سینمای کانادا در فضای بین المللی. جشنواره تورنتو همچنان که زمان می گذرد تداوم خود را در پای بندی به این اهداف با گرد هم جمع کردن فیلم های گوناگون داخلی و خارجی و نمایش آن برای خیل مشتاقان نشان داده است. 

چرا باید در جشنواره بین المللی فیلم تورنتو(TIFF) شرکت کرد؟

برای تمام کسانی که در طی سالیان اخیر با قطعیت و البته لحنی مرثیه‌وار از مرگ و پایان سینما سخن می‌گویند، حضور در جشنواره سینمایی تورنتو از اهم واجبات است تا به چشم خود ببینند تا به رغم تمام این گمانه‌زنی‌های بدبینانه، نبض سینما چه در شکل فیلم‌های متعلق به جریان اصلی هالیوود و چه در قامت سینمای هنری و مستقل و یا حتی سینمای ژانر غیرآمریکایی و آثاری با قابلیت دست‌یابی به موقعیت کالت، با ضربانی پرحجم در حال تپیدن است. جشنواره فیلم تورنتو طی دهه‌های گذشته به یکی از معتبرترین رویدادهای هنری و سینمایی جهان تبدیل شده است.  در سال ۱۹۹۸ مجله ورایتی این جشنواره را از لحاظ کیفیت فیلم‌ها، ستاره‌ها و عملکرد بازار فیلم‌ها، دارای رتبه دوم پس از جشنواره فیلم کن برشمرد. ویژگی بارز جشنواره تورنتو این است که با فاصله گرفتن از دردسرهای مربوط به گنجاندن بخش‌های مسابقه‌ای و محدودیت‌های نمایشی ناشی از آن، با شرکت تازه‌ترین آثار چهره‌های سرشناس سینمای روز ـ و البته تا حدودی نیز توجه به چهره‌های در حال ظهور ـ چشم‌اندازی تقریباً جامع از آن چه در طی قسمت اعظم سال بر صحنه سینما در حال وقوع است به نویسندگان و تماشاگران آمریکای شمالی ـ که اکثریت مخاطبان جشنواره را تشکیل می دهند ـ عرضه می‌دارد.

برنامه های جشنواره بین المللی فیلم تورنتو 2017:

 فیلم های اول کانادایی، گنبد کانادا، مروری بر آثار کانادایی، سینمای معاصر جهان، دیالوگ: حرف زدن با تصاویر، بخش ویژه مستند، فیلم های کوتاه، نمایش های ویژه و ...

دسته بندی فیلم های جشنواره TIFF 2017:

  •  فیلم بلند
  • فیلم کوتاه

ژانر فیلم های جشنواره:

  • داستانی
  • مستند

توجه: قبل از هر گونه برنامه ریزی و اقدامی، صحت اطلاعات را از دبیرخانه رویداد، استعلام کنید.

نظری برای این نوشته ثبت نشده است.

نظر دهید

عضویت رایگان در کنفرانس الرت
عضویت رایگان در کنفرانس الرت
اولین نفری باشید که از رویدادهای ایران باخبر می شوید

حوزه های تحت پوشش:

هنر ، تبلیغات، بازاریابی و فروش

زمان برگزاری
16 شهریور 1396 الی 26 شهریور 1396
نام لاتین: Toronto International Film Festival
شهر برگزاری : Canada - Ontario - Toronto
محل برگزاری : مرکز فرهنگی TIFF Bell Lightbox
ارسال نظرات
نمایش همه گروهها
کلیه حقوق این سایت متعلق به کنفرانس الرت می باشد
ساخته شده با در آداک