کنفرانس الرت پایگاه اطلاع رسانی رویدادهای علمی ایران

همایش، کنگره و کنفرانس های ملی و بین المللی ایران

نهمین همایش کشوری یادگیری الکترونیکی در علوم پزشکی

پوستر ConferenceAlert.Models.ExecuteLevel.

نهمین همایش کشوری یادگیری الکترونیکی در علوم پزشکی توسط دانشگاه علوم پزشکی مشهد از تاریخ 1396/11/18 لغایت 1396/11/20 در شهر مشهد برگزار می گردد.

این کنفرانس توسط پایگاه اینترنتی کنفرانس الرت اطلاع رسانی می شود.

محورهای کنفرانس:

 • سیاست‌گزاری و بین المللی سازی
 • آموزش‌های مداوم و ضمن خدمت 
 • ارزشیابی الکترونیکی
 • یادگیری الکترونیکی در شبکه های اجتماعی      
 • آموزش مجازی بیماران و جامعه (Public education)   
 • یادگیری الکترونیکی ویژه توانیابان   
 • طراحی محتوای یادگیری الکترونیکی     
 • کاربرد فناوری های نوین در یادگیری علوم پزشکی 
 • دستگاه های همراه هوشمند(Smartphones)
 • دوراپزشکی (Telemedicine) در آموزش           
 • MOOCS
 • اپلیکیشن موبایل
 • شبیه سازی (Simulation) و بازی سازی (Gamification) درآموزش علوم پزشکی     
 • واقعیت مجازی (VR) و واقعیت افزوده (AR)   
 • حرفه ای گری (Professionalism) و شبیه سازی دیجیتال  
درباره همایش:
آموزش الکترونیکی یکی از روش های غالب آموزش در عصر ارتباطات و اطلاعات درج شده است. این امکان و پتانسیل ارائه آموزش گروههای هدف بسیار بزرگ تر از گذشته دارند استفاده شود.  طبیعت استفاده از تکنولوژی های دیجیتال و فناوری های رایانه ای یکی از جالب ترین و کاربردی ترین روش ها برای ارائه آموزش در مقیاس گسترده است.  اما آموزش در علوم پزشکی از ویژگی ها و بایدها و نبایدهای خاص خود تبعیت می نمایند زیرا در این آموزش ها کاربران و متخصصین با انسان سروکار دارند و طبیعت و سلامت انسان موضوعی نیست که بتوان به آسان با آن کنار آمد و لذا ضرورت دارد شیوه های آموزشی مدرن بر اساس احترام به شهرستان و حفظ سلامت و طراحی و اجرا شود.  به همین دلیل به کارگیری شیوه های نوین آموزشی در آموزش و پرورش کی از ظرافت ها و مهارت های خاص خود تبعیت می کنند که پژوهش و کار حرفه ای را می طلبد.  در همین راستا پژوهشگران زیادی امروز در سطح جهان بر روی شیوههای آموزشی نوین در آموزش و پزشکی کار میکنند که از جمله این شیوه های یادگیری الکترونیکی با استفاده از سامانه های آموزش مجازی برای آموزش پزشکی است
اولین بار همایش یادگیری الکترونیکی به همت دانشگاه علوم پزشکی تهران در سال ۱۳۸۷ برگزار گردید. از آن پس به طور سالانه این همایش ها در کشور ادامه پیدا کرد و دانشگاه های مختلف از این همایش استقبال کرده و به نوبت آن را برگزار کردند.و هم اکنون نهمین دوره همایش یادگیری الکترونیکی در علوم پزشکی در بهمن ماه سال جاری در دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار خواهد شد
در کنار این همایش چهارمین دوره جشنواره محتوا و رسانه در برنامه سینا برگزار خواهد شد.  این جشنواره به همت دانشگاه علوم پزشکی شیراز است به محلی برای ارائه و رقابت محتوا ها و رسانه های آموزشی در حوزه علوم پزشکی خواهد بود.
از کلیه صاحبنظران اندیشمندان پژوهشگران و دانشگاهیان دعوت می شود در این همایش حضور پیدا کرده و تجارب دانسته ها و مهارت های خود را با همکاران خود به اشتراک بگذارند.
این همایش در سه روز در روزهای ۱۸ تا ۲۲ بهمن ماه جاری در مرکز همایشهای دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار خواهد شد.  در این همایش سخنرانان کلیدی از سراسر کشور دعوت خواهند شد تا درباره آخرین فناوریها و تجارب خود در خصوص آموزش و یادگیری الکترونیکی سخن بگویند و کارگاه های آموزشی در زمینه فناوری های مختلف آموزشی ارائه خواهد گردید و اساتید دانشجویان و کارشناسان دانشگاه ها با شیوه های آموزش الکترونیکی و ارزشیابی الکترونیکی آشنا شده و تمرین نمایند.
دبیرخانه همایش یادگیری الکترونیکی در علوم پزشکی با توجه به تشکیل دانشگاه علوم پزشکی مجازی کشور در تهران به طور دائمی در آن دانشگاه مستقر شده و هر سال پیگیر برگزاری همایش در یکی از دانشگاه های علوم پزشکی کشور خواهد بود. 
دانشگاه علوم پزشکی مشهد که در برگزاری سومین دوره این همایش ها نقش داشته و از همان سالها در راه اندازی مرکز آموزش مجازی و ارائه دروس به صورت الکترونیکی فعال بوده است مجری نهمین دوره همایش یادگیری الکترونیکی می باشد و امید است که با همکاری و مشارکت اساتید و صاحبنظران کلی دانشگاه های کشور بتوانند همایش این موفق پویا و مفید را برای کلیه همکاران خود در سراسر کشور برگزار نموده و در گسترش مفاهیم دانش و آموختههای متخصصین علوم پزشکی در سراسر کشور نقشه مفید نمایند منتظر دیدار همهبه نوین در این همایش بزرگ هستیم.
 
جشنواه سینا:
چهارمین جشنواره تولید محتوای سلامت (سینا) در کنار نهمین همایش یادگیری الکترونیکی در علوم پزشکی در بهمن ماه جاری در دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار می گردد. این جشنواره کارشناسان و مدیران و متخصصین حوزههای مختلف میتوانند با ارسال آثار خود به این جشنواره در این رقابت شرکت کنند و مهارت های خود را به مخاطبان عرضه نمایند. از طرح ها برتر از نظر محتوایی و کیفی تبدیل شده و حمایت خواهد شد

توجه: قبل از هر گونه برنامه ریزی و اقدامی، صحت اطلاعات را از دبیرخانه رویداد، استعلام کنید.

نظری برای این نوشته ثبت نشده است.

نظر دهید

عضویت رایگان در کنفرانس الرت
عضویت رایگان در کنفرانس الرت
اولین نفری باشید که از رویدادهای ایران باخبر می شوید
مهلت ارسال اصل مقالات
30 دی 1396
تاریخ اعلام داوری
15 دی 1396
زمان برگزاری
18 بهمن 1396 الی 20 بهمن 1396
برگزارکننده : دانشگاه علوم پزشکی مشهد
مالک رویداد : دانشگاه علوم پزشکی مشهد
رئیس رویداد : دکتر ناصر استاد
دبیر علمی : دکتر رضا اسدی
دبیر اجرایی : دکتر رضا پروانه
شهر برگزاری : ایران - خراسان رضوی - مشهد
محل برگزاری : مشهد
آدرس دبیرخانه : مشهد، خیابان دانشگاه، ساختمان قرشی، مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی مشهد- مرکز تخصصی آموزش مجازی
شماره تماس : 05138420305
ایمیل :
ارسال نظرات
نمایش همه گروهها
کلیه حقوق این سایت متعلق به کنفرانس الرت می باشد
ساخته شده با در آداک