کنفرانس الرت پایگاه اطلاع رسانی رویدادهای علمی ایران

همایش، کنگره و کنفرانس های ملی و بین المللی ایران

اولین کنفرانس رشد، توسعه و سلامت انسان

پوستر ConferenceAlert.Models.ExecuteLevel.

اولین کنفرانس رشد، توسعه و سلامت انسان توسط دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی دانشگاه شهید بهشتی در تاریخ 27 آذر 1397 در شهر تهران و در مرکز همایش‌های بین‌المللی دانشگاه شهید بهشتی برگزار میگردد.

این کنفرانس توسط پایگاه اینترنتی کنفرانس الرت اطلاع رسانی می شود.

محورهای کنفرانس:

آموزش شهروندی و زندگی سالم
آموزش شهروندی، مفهومی است کلی که به مطالعات فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و فنی در جامعه وابسته است و می توان آن را به آموزش شیوه های زندگی کردن با یکدیگر، به طور خاص در یک جامعه و به طور عام در جامعه جهانی اطلاق کرد. به عبارت دیگر، آموزش شهروندی به آموزش‌هایی اطلاق می شود که، به توسعه شهروندی یا توانمندی‌های شهری مربوط می‌شود و اهداف آن الزاماً با انتظارات جوامع و ملت‌های خاص فهمیده می‌شود، زیرا آن‌ها دانش و طرز تلقی‌ها، ارزش‌ها و مهارت‌های همراه با مشارکت در زندگی جمعی یا مدنی را انتقال می‌دهند.

در نشست «آموزش شهروندی و زندگی سالم»، عناوین و موضوعاتی از قبیل سبک‌های زندگی، مهارت‌های زندگی، مهارت‌های مثبت‌اندیشی، سبک‌های تفکر و …ارائه خواهد شد.

آموزش و توسعه سازمانی
رسیدن به اهداف سازمان بستگی به توانایی کارکنان در انجام وظایف محوله و انطباق با محیط متغیر دارد. یکی از مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار بر توانمندی کارکنان «آموزش و توسعه» است. این عامل مهم سبب می‌شود کارکنان بتوانند متناسب با تغییرات سازمانی و محیط به طور مؤثر فعالیت‌شان را ادامه دهند و در عین حال بر کارایی خود بیفزایند. آموزش و توسعه حوزه‌ای از فعالیت‌های سازمانی است که با هدف بهتر شدن عملکرد شغلی افراد و گروه‌ها در سازمان انجام می‌گیرد. آموزش و توسعه را می‌توان به‌عنوان فرایندی آموزشی توصیف نمود که دانش، مهارت‌ها و نگرش کارکنان را افزایش داده و از این طریق عملکرد آنان را بهبود می‌بخشد.

در نشست «آموزش و توسعه سازمانی»، عناوین و موضوعاتی از قبیل مدیریت استعداد، ارزیابی تکوینی عملکرد کارکنان، آموزش ضمن‌خدمت کارکنان و ارزیابی اثربخشی برنامه‌های آموزشی ارائه خواهد شد.

مسائل آموزش و پرورش
یکی از مهم ترین مسائلی که تمامی کشورهای جهان با آن روبرو هستند و مورد توجه بسیاری از دانشمندان و کارشناسان بوده و هست مسأله تعلیم و تربیت افراد است و به زعم بسیاری از متخصصان مهم‌ترین و دشوارترین مسئله مبتلابه انسان تعلیم و تربیت اوست. با گذشت زمان و شکل‌گیری و دگرگونی نظام‌های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی، به آموزش و پرورش بیش از پیش توجه شد و با توسعه و تنوع نیازهای انسان و بهره‌مندی انسان از مهارت‌ها و توانایی‌های فراوان، آموزش و پرورش به عنوان وسیله‌ای برای رسیدن به پیشرفت رفاه و سعادت بشر عنوان گردید. آموزش و پرورش به عنوان موثرترین عامل پیشرفت جوامع امروزی شناخته شده است. از این رو بررسی و توجه به مسائل مهم‌ترین و موثرترین عامل پیشرفت جامعه می‌تواند ما را در رسیدن به آرمان‌هایمان یاری نماید. در تعلیم و تربیت مسائل متعددی وجود دارد که هریک می تواند منشأ بروز دگرگونی‌های وسیعی در اجتماع باشد.

در نشست «مسائل آموزش و پرورش»، عناوین و موضوعاتی از قبیل طراحی مدل شایستگی مدیران، معلمان و مشاوران مدارس، برنامه درسی قصد شده و اجرا شده، آسیب شناسی آموزشی و… ارائه خواهد شد.

مسائل آموزش عالی
هدف نهایی همه ملت‌ها (آشکار یا ضمنی) توسعه انسانی پایدار است. یادگیری خوب به طور عام و آموزش عالی به طور خاص کانون و چرخه توسعه انسانی پایدار در سطوح خرد و کلان محسوب می‌شوند. آموزش عالی با نهادینه‌سازی و به جریان درآوردن، اطلاعات، دانش، صفات حسنه، قابلیت‌ها و ارزش‌های انسانی در وجود افراد و جامعه، توسعه انسانی پایدار را به ارمغان می‌آورد. البته بسترهای اجتماعی، فرهنگی، اقتصاد و سیاسی نقش مهمی در این فرایند دارند و آموزش عالی را با مسائل مختلفی مواجه می‌کنند. بر همین اساس آموزش عالی زمانی می‌تواند در تحقق هدف فوق، به‌صورتی اثربخش و موفق عمل کند که مسائل پیش­روی خود را شناخته و در راستای مرتفع نمودن آن‌ها گام بردارد.

در نشست «مسائل آموزش عالی»، عناوین و موضوعاتی از قبیل سیاست‌گذاری در آموزش عالی، رضایت دانشجویان، تجربیات اعضای هیئت علمی، مهارت‌های مطالعه دانشجویان و برنامه‌ریزی درسی در دانشگاه‌ها ارائه خواهد شد.

آموزش و درمان‌های روان‌شناختی کودکان و نوجوانان
دوران کودکی و نوجوانی از مهمترین دوران رشدی محسوب می‌شود چرا که آنها آغازین گام‌های خود را در دنیا برمی‌دارند و سیستم عصبی و روانی‌شان هنوز در حال کامل شدن است از این رو می‌توانند خیلی سریع  در معرض آسیب‌های روان‌شناختی قرار گیرند. تغییرات اجتماعی و خانوادگی می‌تواند کودکان را دچار اضطراب کند و نیاز به امنیت آنها را به خطر اندازد و چون قدرت کلام در کودکان و نوجوانان به اندازه بزرگسالان رشد نکرده است آنها نمی‌توانند احساسات خود را با کلام بیان کنند و این احتمال هست که نارضایتی‌ها و استرس های خود را به شکل مشکلات رفتاری و هیجانی بروز دهند، لذا پژوهش در زمینه کودکان و نوجوانان و یافتن راهکار‌هایی که به آنها کمک کند تا با مسائل خود روبه‌رو شوند و مهارت‌های کافی برای مقابله با ناملایمت‌های اجتماعی و خانوادگی داشته باشند  از اهمیت بالایی برخوردار است.

در نشست «آموزش و درمان‌های روان‌شناختی کودکان و نوجوانان»، عناوین و موضوعاتی از قبیل نقاشی درمانی، توانبخشی شناختی، کودک اتیستیک، قصه‌گویی، دانش‌آموزان بیش‌فعال و… ارائه خواهد شد.

آموزش و درمان‌های روان‌شناختی بزرگسالان
اختلال‌های روان‌شناختی بزرگسالان در میان بیماری‌های طبی، شیوع بالا و قابل ملاحظه‌ای دارند. به گزارش سازمان بهداشت جهانی ۱۴ درصد از بار کلی  بیماری‌ها به اختلال‌های روانی، عصبی و سوءمصرف مواد مربوط است و به طور تقریبی سه-چهارم از بار این بیماری‌ها در کشورهای با درآمد کم و متوسط، مرتبط است. با استناد به مطالعات اخیر در خصوص شیوع  نشانه‌های روانی و اختلال روانپزشکی در ایران و مقایسه شیوع این اختلال‌ها با دیگر کشورها به نظر می‌رسد که علاوه بر بالاتر بودن میزان شیوع این اختلال‌ها در کشور نسبت به سایر کشورها، شیوع اختلال‌های روانپزشکی در کشور در سالهای اخیر سیر صعودی داشته است و این مطلب پژوهش‌گران و متخصصان روان‌شناسی بزرگسال را بر آن می‌دارد تا فعالیت های درمانی و پژوهشی خود را  در این راستا پی‌گیرند و با اشتراک و همکاری یکدیگر قدم‌های مثبتی را در این مهم بردارند.

در نشست «آموزش و درمان‌های روان‌شناختی بزرگسالان»، عناوین و موضوعاتی از قبیل شناخت‌درمانی،گروه‌درمانی، مراقبت‌گری، سبک‌های حل تعارض، الگوهای تعاملی و… ارائه خواهد شد.

ازدواج، روابط زوجین و فرزندپروری
ازدواج به عنوان مهم‌ترین واقعه زندگی هر فرد در دوره بزرگسالی، تنها رابطه داوطلبانه و انتخابی خانوادگی و مهم‌ترین و حساس‌ترین آن‌ها به شمار می‌رو . زوجین در کنار هم  یک خانواده جدید را تشکیل می‌دهند. خانواده بهترین بستر را برای تامین امنیت و آرامش روانی اعضای، پرورش نسل جدید و اجتماعی‌کردن فرزندان و برآورده ساختن نیاز‌های عاطفی فرزندان فراهم می‌کند. در بستر خانواده بر اساس نوع فرزندپروری والدین شخصیت فرزندان شکل می‌گیرد و روابط زناشویی والدین در شکل گیری خودپنداره کودکان بسیار مهم است. گاهی زوجین به دلایل عدیده ای دچار تعارض می‌شوند که در صورتی که اختلاف های آنها حل نشود می‌تواند بر حالات هیجانی و رفتارهای آینده کودکان تاثیرهای نامطلوبی بگذارد.

در نشست «ازدواج، روابط زوجین و فرزندپروری»، عناوین و موضوعاتی از قبیل مهارت‌های فرزندپروری، تعارضات زناشویی، کودکان طلاق، راهبردهای تنظیم هیجان و… ارائه خواهد شد.

توجه: قبل از هر گونه برنامه ریزی و اقدامی، صحت اطلاعات را از دبیرخانه رویداد، استعلام کنید.

نظری برای این نوشته ثبت نشده است.

نظر دهید

عضویت رایگان در کنفرانس الرت
عضویت رایگان در کنفرانس الرت
اولین نفری باشید که از رویدادهای ایران باخبر می شوید
زمان برگزاری
27 آذر 1397
سطح : ملی
برگزارکننده : دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی دانشگاه شهید بهشتی
رئیس رویداد : دکتر محمدعلی مظاهری
دبیر علمی : دکتر مرتضی رضایی‌زاده
دبیر اجرایی : بهار بندعلی
شهر برگزاری : ایران - تهران - تهران
محل برگزاری : مرکز همایش‌های بین‌المللی دانشگاه شهید بهشتی
آدرس دبیرخانه : تهران، دانشگاه شهید بهشتی، دانشکده علوم تربیتی و روان‌شناسی، معاونت پژوهشی
شماره تماس : 02129905375
ایمیل :
ارسال نظرات
نمایش همه گروهها
کلیه حقوق این سایت متعلق به کنفرانس الرت می باشد
ساخته شده با در آداک