کنفرانس الرت پایگاه اطلاع رسانی رویدادهای علمی ایران

همایش، کنگره و کنفرانس های ملی و بین المللی ایران

کارگاه مبانی آنالیز داده های نسل جدید تعیین توالی (NGS)

پوستر ConferenceAlert.Models.ExecuteLevel.

کارگاه مبانی آنالیز داده های نسل جدید تعیین توالی (NGS) توسط انجمن بیوانفورماتیک ایران در تاریخ 15-17 شهریورماه 1395 در شهر تهران برگزار میگردد.

این رویداد توسط پایگاه اینترنتی کنفرانس الرت اطلاع رسانی می شود.

معرفی:

امروزه فناوری NGS نقش مهمی در آزمایشات ژنتیکی و پزشکی شخصی شده بازی می کند به گونه ای که امکان شناسایی تغییرات ژنتیکی، پیش بینی پاسخ بیمار نسبت به یک دارو و در نهایت پیشنهاد موثرترین درمان میسر گردیده است.

در طی دهه گذشته پیشرفتهای قابل توجهی در سرعت و توان عملیاتی تکنولوژی نسل جدید تعیین توالی (NGS) صورت گرفته است. افزایش تصاعدی داده ها تقاضای قابل توجهی برای به کارگیری ابزارهای بیوانفورماتیکی به منظور تجزیه و تحلیل و تفسیر  چنین داده هایی را ایجاد نموده است.

به عبارت دیگر چنین داده های انبوه و پیچیده ای بایستی به دانش کاربردی تبدیل شوند. بیوانفورماتیک و زیست شناسی محاسباتی تبدیل به ابزاری ضروری برای تولید، تجزیه و تحلیل و ارزیابی داده ها در آزمایشگاهها و مراکزی که از فناوری NGS استفاده می کنند تبدیل شده است. 

در سال های اخیر، دانشمندان و پژوهشگران ایرانی تلاش نموده اند فناوری NGS در پروژه های تحقیقاتی خود پیاده سازی کنند. شاید یکی از مهم ترین چالش های پیشروی آنها مدیریت حجم زیادی از داده های توالی تولید شده توسط فرایند NGS است. آشنایی محققان ایرانی با روند کار ابزارهای  بیوانفورماتیک در زمینه فناوری NGS فرصت مناسبی به منظور همگام شدن با پیشرفت های جهانی صورت گرفته در این زمینه خواهد بود. پژوهشگران و دانشجویان ایرانی بواسطه شرکت در چنین کارگاهی قادر خواهند بود روند تجزیه و تحلیل داده های حاصل از فناوری NGS را همگام با سایر مراکز بین المللی فرا گیرند. 

توجه: قبل از هر گونه برنامه ریزی و اقدامی، صحت اطلاعات را از دبیرخانه رویداد، استعلام کنید.

نظری برای این نوشته ثبت نشده است.

نظر دهید

عضویت رایگان در کنفرانس الرت
عضویت رایگان در کنفرانس الرت
اولین نفری باشید که از رویدادهای ایران باخبر می شوید

حوزه های تحت پوشش:

پزشکی

زمان برگزاری
15 شهریور 1395 الی 17 شهریور 1395
نام لاتین: Introduction to NGS Data Analysis
برگزارکننده : انجمن بیوانفورماتیک ایران
مالک رویداد : انجمن بیوانفورماتیک ایران
شهر برگزاری : ایران - تهران - تهران
محل برگزاری : پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری
آدرس دبیرخانه : اتوبان تهران -کرج،کیلومتر 15،شهرک علم و فناوری پژوهش ،بلوار پژوهش، پزوهشگاه ملی و مهندسی ژنتیک و زیست فناوری
ایمیل :
ارسال نظرات
نمایش همه گروهها
کلیه حقوق این سایت متعلق به کنفرانس الرت می باشد
ساخته شده با در آداک