کنفرانس الرت پایگاه اطلاع رسانی رویدادهای علمی ایران

همایش، کنگره و کنفرانس های ملی و بین المللی ایران

سی و یکمین جشنواره تئاتر استان خوزستان

پوستر ConferenceAlert.Models.ExecuteLevel.

سی و یکمین جشنواره تئاتر استان خوزستان توسط اداره­ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، شورای راهبردی تئاتر خوزستان و انجمن هنرهای نمایشی استان خوزستان در تاریخ 1-4 شهریور 1398 در شهر شوش برگزار میگردد.

این جشنواره توسط پایگاه اینترنتی کنفرانس الرت اطلاع رسانی می شود.

در بخش شرایط مسابقه صحنه ای سی و یکمین جشنواره تئاتر استان خوزستان آمده است: نمایش هایی که در راستای ترویج شعار سال تولید شوند و در راستای هویت تئاتر خوزستان و  از بسترهای تاریخی، ادبی، اقتصادی، سیاسی، آداب و رسوم و سنت های استان خوزستان بهره ببرند، در اولویت پذیرش خواهند بود و بخش صحنه ای جشنواره که برگزیدگان آن نهایتاً به سی و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر معرفی خواهند شد، صرفاً اختصاص به آثار ایرانی دارد.

در بخش دیگری از فراخوان در خصوص اجرای عمومی آثار نمایشی متقاضی حضور در جشنواره آمده است: جشنواره تئاتر استان خوزستان صرفاً به آثار نمایشی تولید شده هنرمندان تئاتر خوزستان که اجرای عمومی آنها به انجام رسیده است تعلق دارد. لذا گروه­هایی که حد فاصل زمانی پس از اتمام جشنواره تئاتر استانی در سال 97 ( اول آذرماه 1397) تا یک ماه قبل از برگزاری (تا پایان تیرماه 98) جشنواره تئاتر استانی در سال 98، آثار خود را تولید کرده و حداقل 7 اجرای عمومی در شهرستان خود داشته اند، می­توانند متقاضی حضور در سی و یکمین جشنواره تئاتر استان خوزستان باشند و تنها ملاک تایید اجرای عمومی آثار نمایشی جهت شرکت در جشنواره تئاتر استانی و نیز حضور در بخش­های تئاتر فجر؛ درج اطلاعات آثار نمایشی در زمان مقرر با ذکر تاریخ اجرای عمومی آن اثر در پورتال استانی « تئاتر خوزستان» می باشد.

همچنین در این فراخوان آمده است: گروه­های متقاضی حضور در جشنواره تئاتر استانی می­بایست یک نسخه لوح فشرده حاوی فایل نمایشنامه در محیط word  و پنج قطعه عکس از اجرای نمایش به همراه 4 نسخه از فیلم اجرای عمومی نمایش بر روی لوح فشرده، مجوز کتبی نویسنده یا ناشر و مترجم، گواهی تایید اجرای عمومی شهرستان، تصویر پروانه نمایش صادر شده توسط شورای نظارت بر نمایش شهرستان یا استان، چاپ خبر اجرا از پورتال تئاتر خوزستان و فرم تکمیل شده درخواست حضور در جشنواره ( فرم شماره 1) را در تاریخ مقرر به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

طبق مفاد این فراخوان بازبینی آثار متقاضی شرکت در جشنواره در دو مرحله صورت خواهد گرفت. در مرحله اول فیلم اجرای عمومی آثار متقاضی بر روی لوح فشرده مورد بازبینی قرار خواهد گرفت. آثار پذیرفته شده در مرحله اولیه بازبینی، در مرحله دوم به صورت زنده بازبینی خواهند شد و پس از اتمام مرحله دوم آثار راه­یافته به سی و یکمین جشنواره تئاتر استان خوزستان معرفی خواهند شد.

در این فراخوان برای شرکت در بخش مسابقه و نمایشگاه عکس تئاتر آمده است:به منظور ارج نهادن به هنر عکاسان حوزه تئاتر و ارتقاء جایگاه عکس تئاتر در حوزه اطلاع رسانی، بخش نمایشگاه و عکس تئاتر را برای  هم زمان با جشنواره تئاتر استانی برگزار می نماید.

توجه: قبل از هر گونه برنامه ریزی و اقدامی، صحت اطلاعات را از دبیرخانه رویداد، استعلام کنید.

نظری برای این نوشته ثبت نشده است.

نظر دهید

عضویت رایگان در کنفرانس الرت
عضویت رایگان در کنفرانس الرت
اولین نفری باشید که از رویدادهای ایران باخبر می شوید

حوزه های تحت پوشش:

هوا فضا ، هنر

زمان برگزاری
1 شهریور 1398 الی 4 شهریور 1398
سطح : ملی
برگزارکننده : اداره­ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، شورای راهبردی تئاتر خوزستان و انجمن هنرهای نمایشی استان خوزستان
شهر برگزاری : ایران - خوزستان - شوش
محل برگزاری : شوش
آدرس دبیرخانه : تهران ، خیابان حافظ خیابان استادشهریار - خیابان هنری کربن ، داخل خیابان پلاک 18
شماره تماس : 06133364416
ایمیل :
ارسال نظرات
نمایش همه گروهها
کلیه حقوق این سایت متعلق به کنفرانس الرت می باشد
ساخته شده با در آداک